0 تا 100 بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه علاوه بر اینکه موجب زیبا سازی فضای آشپزخانه می شود از طرفی فضای باز و جدیدتری را در محیط آشپزخانه برای شما فراهم می کند. آشپزخانه قلب خانه است که زیبایی آن تاثیر زیادی بر کل خانه دارد. با توجه به اینکه هر کد بانویی بیشترین وقت خود را در آشپزخانه سپری می کند از این رو، شیک و زیبا بودن آشپزخانه و بازسازی آن اهمیت زیادی دارد. در ادامه به نحوه ی بازسازی آشپزخانه می پردازیم.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم؟

در ادامه به طور کامل با موارد مهم و جزئیات نحوه بازسازی آشپزخانه آشنا خواهید شد

فهرست مطالب

قصد بازسازی خانه قدیمی خود را دارید؟
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

مراحل بازسازی آشپزخانه:

اگر فضای آشپزخانه برای شما جذابیت ندارد و یا اینکه برایتان خسته کننده است نیاز به خرید خانه ی جدید با آشپزخانه جدید نیست بلکه با کنار گذاشتن بودجه لازم می توانید بازسازی خانه قدیمی در تهران یا شهرستان را انجام دهید زیرا بازسازی خانه قدیمی خود می توانید آشپزخانه خود را هم به طور کامل بازسازی کنید. افراد متخصص در این زمینه می توانند شما را یاری دهند و با بهترین روش ها آشپزخانه شما را به بهترین شکل بازسازی کنند. در ادامه تغییرات جزئی و کلی در فضای آشپزخانه را مورد بررسی قرار می دهیم.

مراحل بازسازی آشپزخانه

تغییر دادن کابینت ها:

یکی از ایده های خلاقانه در بازسازی فضای آشپزخانه این است که کابینت های آشپزخانه را رنگ بزنید و یا اینکه روی کابینت ها برچسب بزنید. بهتر است دستگیره های کابینت را عوض کنید به این دلیل که عوض کردن دستگیره ها جذابیت بیشتری به کابینت ها می دهد. در زمان رنگ کردن کابینت ها حتما به این نکته توجه داشته باشید که رنگ کابینت ها با وسایل آشپزخانه با هم مطابقت داشته باشد.

تغییر دادن کاشی و سرامیک:

یکی دیگر از تغییراتی که موجب زیبا سازی هر چه بیشتر فضای آشپزخانه می شود، تغییر کاشی و سرامیک آشپزخانه است. طرح ها و رنگ های کاشی و سرامیک آشپزخانه متنوع است که باید با توجه به دکوراسیون داخلی رنگ کاشی و سرامیک های دیوار و کف آشپزخانه را انتخاب کنید.

تغییر در کفپوش:

برای اینکه تغییرات اساسی را در فضای آشپزخانه ایجاد کنید بهتر است به فکر تغییر دادن کفپوش باشید. در بازسازی آشپزخانه بهتر است برای کفپوش از پارکت و سرامیک استفاده کنید.
سرامیک و پارکتی که به عنوان کفپوش در آشپزخانه استفاده می کنید باید کیفیت و مقاومت بالایی داشته باشد و از طرفی با سبک طراحی داخلی آشپزخانه نیز هماهنگ باشد. اگر فضای آشپزخانه شما مدرن است باید کفپوشی با رنگ روشن را انتخاب کنید.

نورپردازی:

در زمان بازسازی آشپزخانه باید به نورپردازی آن نیز توجه داشته باشید. نورپردازی موجب زیبایی هر چه بیشتر و موجب ایجاد فضای دل بازتر در محیط آشپزخانه می شود.
در نورپردازی بهتر است از لوسترهای آویزان و نوارهای نوری برای روشن تر نشان دادن بین کابینت ها استفاده کرد.
البته اگر سقف آشپزخانه کوتاه است بهتر است به جای لوستر آویز از لوستر سقفی استفاده کنید.

تغییر دادن جای وسایل:

برای تغییر دادن جای وسایل در آ/شپزخانه نیاز بسیار ساده و راحت است و نیاز به پرداخت هزینه ای بابت آن نیست. برای این کار می توانید میز ناهار خوری را جابه جا کنید و همچنین جای وسایل برقی در محیط آشپزخانه را با هم عوض کنید. البته شاید در ابتدا به نظر ساده به نظر برسد اما همین تغییرات جزئی در بازسازی آشپزخانه تغییرات زیادی اعمال می کند.

حذف برخی از کابینت ها:

اگر کابینت های آشپزخانه زیاد است برای این کار شما می توانید برخی از کابینت های اضافی را حذف کنید و به جای آن از کابینت های باز استفاده کنید. کابینت های باز علاوه بر زیبایی هر چه بیشتر فضای آشپزخانه موجب می شود فضای بیشتری برای نمایش گذاشتن وسایل آشپزخانه داشته باشید.

تغییر دادن پرده:

اگر پنجره ای در فضای آشپزخانه است بهتر است پرده آن را عوض کنید. برای این کار شما می توانید مطابق با دکوراسیون داخلی آشپزخانه، رنگ پرده را تغییر بدهید.

نکات بسیار مهم و ضروری در زمان بازسازی آشپزخانه:

کابینت ها نقش بسیار قابل قبولی در زیباسازی فضای آشپزخانه بر عهده دارد. استخوان بندی آشپزخانه را کابینت ها تشکیل می دهد بنابراین باید با توجه به سلیقه و دکوراسیون داخلی فضای خانه پیش بروید تا همه عناصر با هم هماهنگ باشد.
در زمان بازسازی آشپزخانه باید به رنگ ها، امکانات و دیزاین توجه داشته باشید تا در نهایت فضای آشپزخانه شیک تر و زیباتر شود.

نکات بسیار مهم و ضروری در زمان بازسازی آشپزخانه

سخن پایانی:

بازسازی آشپزخانه نقش بسیار مهمی در ایجاد تغییرات کلی فضای خانه دارد. در واقع شما با یک تیر دو نشان می زنید در واقع بازسازی موجب زیباتر کردن آشپزخانه و همچنین دکوراسیون داخلی نیز می شود. اگر بودجه کمی در اختیار دارید شما می توانید خودتان دست به کار شوید و با روش های کم هزینه تر آشپزخانه را بازسازی کنید. البته اگر در رابطه با بودجه نگرانی ندارید می توانید از تیم متخصص کمک بگیرید تا در کمترین زمان آشپزخانه رویایی و زیبایی را برایتان طراحی و آماده کنند.

سوالات متداول

بازسازی آشپزخانه فرآیندی است که به بکار بردن آن می توانید فضای آشپزخانه را مدرن تر و جدیدتر کنید.

بازسازی به ما کمک می کند تا فضای بیشتری در آشپزخانه ایجاد کنیم، مصرف انرژی را کاهش دهیم و در عین حال ساختمان را به آخرین استانداردهای فنی برسانیم. البته مهمترین دلیل در بازسازی فضای آشپزخانه این است که محیط آرامبخش را در فضای آن ایجاد کنیم.

در ابتدای بازسازی آشپزخانه قبل از هر چیز باید هزینه های آن را در نظر بگیرید. در واقع بررسی هزینه بازسازی بستگی به این دارد که شما چه تغییراتی را قرار است در فضای آشپزخانه ایجاد کنید.

مراحل بازسازی آشپزخانه در برگیرنده طراحی چیدمان، انتخاب سینک ظرفشویی، جنس و متریال میزکار، نورپردازی آشپزخانه، کاشی کاری دیوار آشپزخانه، انتخاب کابینت، تاسیسات، لوله کشی و سیستم‌های برقی است. همه این مراحل در زمان بازسازی فضای آشپزخانه اهمیت زیادی دارد.

یکی از تفاوت اصلی در بازسازی و نوسازی ساختمان به زمان بر بودن بازسازی بر می گردد. در واقع بازسازی نسبت به نوسازی به زمان بیشتری نیاز دارد که انجام تک تک مراحل بازسازی نیاز به دقت بیشتری دارد و باید مطابق با دکوراسیون داخلی همه مراحل بازسازی به درستی انجام گیرد .

Rate this post