بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان
بهترین شرکت بازسازی ساختمان

بازسازی آپارتمان

اغلب شما دوست دارید به جای رفتن به یک ساختمان دیگر، در همان منزل خود تغییر ایجاد کنید. بهترین شکلی که بتوانید در ساختمان قدیمی تان تغییر ایجاد کنید، بازسازی ساختمان می باشد. بازسازی به مجموعه از عملیات گفته می شود که جهت رفع مشکلات، نوسازی و بهسازی محیط مورد استفاده قرار می گیرد.

دلیل بازسازی ساختمان و تغییر دکوراسیون داخلی

بازسازی خانه با هدف استفاده بهینه از زیر بنا ساختمان و ایجاد فضایی لوکس و دلخواه در کشور صورت می گیرد. تغییر دکوراسیون داخلی، بهبود کیفیت محیط افزون بر جذابیت ها بصری که برای مشا به ارمغان می آورد، عمر بنا را نیز می افزاید. برخورداری از تجهیزات گرمایش و سرمایشی نوین، ایجاد تنوع در نمای ساختمان از جمله دلایل اصلی بازسازی آپارتمان و خانه های قدیمی می باشد.

دلایل نوسازی ساختمان

اهمیت بازسازی ساختمان

در مواردی نیز اصول صحیح مهندسی در طراحی داخلی ساختمان صورت نگرفته است، که با بازسازی ساختمان می توان معماری داخلی را بهترین شکل ممکن تصحیح کرد.

مراحل بازسازی ساختمان

پیش از تصمیم گیری برای بازسازی خانه باید زمان اجرای بازسازی را تعیین کنید و با توجه به میزان تغییرات دلخواهتان یک زمان مشخص را برای آن اختصاص بدهید. پس از آن لازم است تا حدود بودجه تان را مشخص کنید. هم اکنون می توانید پروژه بازسازی ساختمان را شروع کنید.

انتخاب شرکت معتبر بازسازی

مهمترین بهش بازسازی ساختمان، انتخاب یک شرکت کاربلد و باتجربه است. ارزیابی پیمانکار از روی پروژهای گذشته و رضایت مشتری ها صورت می گیرد. شما میتوانید با مراجعه به سایت هومـــــــــا از نمونه کارهای این شرکت بازدید به عمل بیاورید.

شرکت معتبر بازسازی ساختمان در تهران

قرارداد بازسازی با شرکت های معتبر در این زمینه

تخمین هزینه ها مربوط به بازسازی منزل

بعد از انتخاب یک پیمانکار، زمان تخمین هزینه های بازسازی منزل می رسد. در این مرحله پیمانکار به محل می آید و بر اساس نیازها شما و بررسی محیط تغییرات لازم را در نظر می گیرید. پیمانکار بر اساس بودجه شما ، هزینه های احتمالی در بازسازی ساختمان و همچنین متریال مصرفی مورد نیاز، حدود قیمت بازسازی آپارتمان را برای شما مشخص می کند.

بازسازی ساختمان با تیم مجرب

تماس با گروه مهندسی هومــا

هزینه بازسازی ساختمان با توجه به ساختمان شما و موقعیت چغرافیایی متغیر است. اما گروه مهندسی هومــا در تلاش است تا با کمترین هزینه اقدام به بازسازی ساختمان کند. از همین رو گروه مهندسی هومــا با حداقل قیمت متری 1،500،000 تومان ساختمان شما را بازسازی می کند. لازم به ذکر است که این هزینه با توجه به ساختمان شما متغیر است.

طراحی محیط پیش از بازسازی

بعد از هزینه، نوبت به طراحی بخش های ساختمان می رسد. در این زمینه پیمانکار با در نظر گیری خواسته و سلیقه شخصی تان به شما طرح پیشنهاد می دهد و پس از در نظر گیری تمامی این موارد، بهترین طرح ها را برای آغاز فرآیند بازسازی انتخاب می کند.

بازسازی منزل با کمترین هزینه

مراحل بازسازی ساختمان

آغاز فرآیند بازسازی

در مرحله آخر ابتدا متریال مورد نیاز به شروع کار بازسازی با در نظر گیری انتخاب ها مشتری خریداری می شود. سپس قسمت هایی از ساختمان تخریب شده و مجددا بازسازی می شود.

مجوز مربوط به بازسازی منزل

یکی از سوالات متداول در زمینه بازسازی منزل این است که آیا بازسازی ساختمان نیاز به مجوز دارد؟ در پاسخ باید بگوییم که اگر در نقشه ساختمان دست برده شود و محل راهرو و دیوارها تغییر کند، نیاز است تا مجوز بگیرید.

به طور کلی، اگر ضوابط شهرداری را تحت شعاع قرار دهید؛ لازم است تا با مدارک مالکیت و پرداخت عوارض سالیانه و مفاصا حساب آن به شهرداری، نصب به دریافت مجوز بازسازی آپارتمان اقدام کنید. البته برای خدمات بازسازی جزئی نظیر تغییر پنجره، لمینت، نقاشی، لوله کشی، برق کاری و… نیازی به مجوز ندارید. گروه مهندسی هومـــــــــا در زمان بازدید محل، به شما در ارتباط با اخذ مجوز از شهرداری و مواردی از این قبیل اطلاع می دهد.

انتخاب بهترین شرکت بازسازی ساختمان

همه به درستی می توانید مهمترین اقدام در زمینه بازسازی انتخاب بهترین شرکت بازسازی ساختمان است. از این رو برای بسیاری از شما سوال شده است که چگونه بهترین شرکت را انتخاب کنیم؟ برای این منظور می توانید به سراغ بازار های آنلاین بروید و در آنجا به تمامی شرکت های بازسازی آشنا شوید.

برای انتخاب شرکت بازسازی مناسب، خدماتی که هر شرکت بازسازی ارائه می دهد را بسنجید. سپس مشخص کنید که بر حسب نیاز سازه شما کدام شرکت مناسب شما می باشد. نظرات کاربران و مشتری ها را که در زمینه خدمات این شرکت نوشته شده را نیز مطالعه کنید. تا اگر مشکی در حیطه کاری این افراد وجود دارد؛ مطلع شوید. برای اطمینان پیدا کردن از کیفیت کار هر شرکت می توانید به سراغ نمونه کارهای این شرکت بروید و سپس مقایسه کنید که کدام یک از آنها با بهترین شکل کار بازسازی را به انجام رسانده است.

بازسازی ساختمان و آپارتمان

به طور کلی برای بازسازی آپارتمان نیاز به خدمات مختلف و گسترده ای دارید. حتی ممکن است نیاز به چندین سرویس ساختمانی داشته باشید. برخی از خدماتی که توسط شرکت های بازسازی ساختمان ارائه می گردد؛ عبارتند از:

 • تخریب و خاک برداری ساختمان
 • سیمان کاری، گچ بری و سفید کردن دیوار
 • ترمیم راه پله و نمای ساختمان با سنگ کاری
 • دیوار کشی، آجر کشی و ساخت دیوار پیش ساخته
 • خدمات دکوراسیون داخلی اعم از نقاشی، نصب سقف کاذب و…

بازسازی نمای بیرون ساختمان

بازسازی نما ساختمان به دو صورت جزئی و کلی صورت می پذیرد. در بازسازی جزئی تنها قسمت های تخریب شده و شکسته شده تعمیر می شده که هزینه آن نیز مناسب است. در بازسازی کلی تمام نمای ساختمان تغییر پیدا می کند. اگرچه هزینه بازسازی کلی نما کمی زیاد است. اما ارزش این هزینه کردن را دارد. برای بازسازی نما با در نظر گیری پوشش شهری، آب و هوا و سلایق مشتری از مصالحی چون تراورتن، مرمر، شیشه، آجرنما و… استفاده می شود.

بازسازی ساختمان با کمترین هزینه

یکی از دلایلی که افراد به سراغ بازسازی ساختمان، نمی روند؛ این است که تصور می کنند برای انجام این فرایند نیاز به به بودجه زیادی دارند. در حالی که می تواند فرآیند بازسازی را با هر اندازه بودجه که دارید پیش برد. از طرفی دیگر تیم بازسازی می تواند تا با بکارگیری ترفند هایی هزینه بازسازی را کاهش دهد.

نقاشی دیوار، سنگ کاری و کاشی کاری دیوارها از جمله فرایند هایی هستند که با هزینه خیلی کم انجام می پذیرند اما در زیبا سازی فضا بسیار اثر گذار است. به عنوان مثال ما می توانید تنها با تغییر تنها درب کابینت ها تغییر اساسی در فضای ایجاد کنید. نکته دیگری که می تواند هزینه بازسازی را کاهش دهد، این است که محصولاتی را از بازار هایی بخرید که محصولات را با قیمت ارزان ترین ارائه می دهند.

بازسازی داخلی فضای ساختمان

بازسازی داخلی ساختمان را می توان از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار داد. بدون شک یکی از اساسی ترین نکاتی که باید آن را در نظر بگیرد؛ میزان بودجه است که برای این کار می توانید اختصاص بدهید. بازسازی داخلی سازه شامل خدماتی چون تعویض کف پوش، کاغذ دیواری، نصب تاسیسات سرمایشی و گرمایشی و… می شود.

بازسازی دکوراسیون داخلی و نمای خانه قدیمی

خانه های قدیمی برای ساکنانشان ارزش معنوی دارد و به همین خاطر بسیاری از افراد علاقه به اسباب کشی ندارند. از طرفی دیگر خانه های قدیمی فرسوده شده اند و نیاز به تعمیر دارند. بازسازی خانه قدیمی می توانند راه حل خوبی برای این افراد باشد. بازسازی داخلی و زیرساختی ساختمان ضمن بیمه کردن سازه، ظاهر آن را نیز زیباتر می کند. تغییر دکوراسیون و ایجاد تنوع در طراحی داخلی، تعمیر و یا تعویض تاسیسات، برخوردی از امکانات سرمایشی و گرمایشی جدید، از مهمترین علت ها بازسازی ساختمان می باشد.

خدمات شرکت بازسازی ساختمان

در زمینه بازسازی ساختمان، بازساز نمای، طراحی داخلی، تعمیر سازه و… خدمات مختلف و گسترده نیاز است؛ که هر سازه نیاز به تعدادی سرویس ساختمانی مطلوب دارد. از جمله سرویس های که شرکت بازسازی ساختمان ارائه می دهد، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • تخریب و گودبرداری ساختمان
 • سرامیک و موزاییک کردن کف
 • دیوار کشی، ساخت یا تخریب دیوار
 • سیمان،گچ کاری و نقاشی دیوار و سقف
 • سنگ کاری راه پله، سنگ کاری نمای ساختمان

هزینه های مربوط به بازسازی آپارتمان

هزینه مربوط به نوسازی بنا به وابسته به سبک معماری، مساحت بنا، عمر سازه و متریال ها بکار گرفته شده در بازسازی متغیر است. قیمت نهایی از برآورد این هزینه ها محاسبه می شود.

هزینه بازسازی ساختمان در تهران

محاسبه هزینه بازسازی ساختمان

تعویض قطعات منزل، تغییر پلن ساختمان، جابجایی فضا ها و دیوار کشی، تخریب دیوار و… از جمله مشخصه ها مربوط به هزینه ها بازسازی ساختمان می باشد. شرکت مهندسی هومـــــــــا پس از بازدید از منزل شما و با در نظر گیری نیازهای خانه، قیمت مربوط به بازسازی را برآورد می کنند.

تفاوت های نوسازی با بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان به فرایندی گفته می شود؛ که طی آن ساختمان تعمیر و مرمت می شود. طی این روند با هدف بهبود امنیت و آرامش ساکنین صورت می گیرد و معمولا تغییر آنچنانی در ساختمان به وجود نمی آید. برخلاف فرآیند بازسازی، در فرآیند نوسازی معمولا در فضای خانه و طراحی دکوراسیون آن تغییر ایجاد می شود.

یکی دیگر از تفاوت های بازسازی ساختمان، در این است، که برای بازسازی کار از اول مجدد شروع می شود. اما برای نوسازی ساختمان تغییرات جزئی اعمال می شود و یا اینکه یک بخش جدید به ساختمان اضافه می شود. به طور کلی هزینه تمام شده برای نوسازی کمتر از بازسازی است.

فواید نوسازی و بازسازی ساختمان

ممکن است به این فکر کنید که آیا خانه من برای بازسازی مناسب است؟ و این کار چه فایده ای برای من دارد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ایجاد تنوع در زندگی و بهبود کیفیت تجهیزات منزل افزون بر افزایش روحیه مثبت در افراد، موجب حفظ سرمایه مالی فرد می شود.

با عبارتی دیگر شما با این کار در زمینه ملک سرمایه گذاری می کنید. اگر قصد فروش آپارتمان را دارید، با این کار ساختمان با قیمت بالاتر و سریعتری به فروش می رسد. همچنین کشتی ها بهتری برای اجاره آپارتمان شما خواهند آمد. بازسازی ساختمان میتواند بسیاری از ایرادات بنا را بپوشاند. برای مثال اگر بنا بدون آسانسور را بازسازی کنید؛ می توانید عیب نبود آسانسور ساختمان را بپوشانید.

ضرورت بازسازی ساختمان و خانه

در پاسخ به این سوال که آیا بازسازی ساختمان ضروری است؟ باید بگویم، که هر سازه ای بعد از گذشت چندین سال و مورد استفاده قرار گرفتند به تعمیرات و بازسازی ساختمان نیاز دارد. بازسازی ساختمان تنها شامل خدماتی چون تغییر طراحی دکوراسیون و زیبا سازی نما نمی شود. بلکه بازسازی ساختمان شامل همه خدماتی می شود که برای نوسازی خانه باید انجام شود.

گاهی لازم است تا در زیر ساخت بنا تغییراتی انجام شود. گاها حتی یک اتفاق کوچک می تواند ایمنی سازه را بالا برد و از بروز اتفاقات خطرناک تر چون ریزش سنگ بنا، نشتی تاسیسات آب و فاضلاب و… جلوگیری کند. شما می توانید در ویکی پدیا نیز درباره بازسازی ساختمان مطالبی را مطالعه کنید.

سخن پایانی درباره بازسازی ساختمان

شرکت مهندسی هومـــــــــا صفر تا صد کار را برعهده گرفته و بهترین نحوه بازسازی ساختمان شما را به انجام می رساند. شرکت هومـــــــــا با گروهی از متخصصان، طراحان و مهندسان مجرب و کاربلد این حرفه آماده خدما رسانی به شما می باشد.

سوالات متداول درباره بازسازی ساختمان​

این عامل به ابعاد و تعداد کلی طبقات ساختمان وابسته است و بین 60 الی 70 روز طول می کشد.

بله؛ اگر فرآیند بازسازی به صورت صفر تا صد انجام شود، نیاز است تا پیش از شروع بازسازی فضای طراحی د شه و به تایید کارفرما و مشتری برسد.

بله؛ در قرارداد و توافق کتبی بین طرفین تمام موارد مربوط به بازسازی قید و تضمین شده است.

5 دیدگاه برای “بازسازی ساختمان

 1. در بازسازی ساختمان مصالح قبلی کامل از بین میرود ؟ مثلا تیر آهن و…

 2. بازسازی یه ساختمون ۳ طبقه چقدر زمان میبره

  • بازسازی ساحتمان افزون بر جذابیت های بصری که برای شما به ارمغان می آورد؛ طول عمر سازه را نیز بالاتر می برد. همچنین بر قیمت خرید هر واحد ساختمان می افزاید و از احتمال بروز آسیب ها جلوگیری می کند.

 3. بازسازی ساختمان چه فایده ای داره؟

 4. بازسازی ساختمان چه مراحلی داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *