بازسازی خانه

خانه های قدیمی در طول زمان دچار فرسودگی می شوند. بسیاری از آن ها مشکلات جدی دارند و علاوه بر زیبایی، باید از نظر بنا و بازسازی ساختمانی هم مورد بررسی قرار گیرند. این کار بسیار مهم و حیاتی می باشد.خانه های داخل تهران بعد از 15 سال به علت آلودگی هوا و گرد و خاک کم کم نیاز به فرسودگی می کنند و نشانه هایی مانند زرد شدن دیوار ها پدیدار می شود شما با بازسازی خانه قدیمی خود با هزینه خیلی کمتر خانه ی خود را به یک خانه مدرن و جدید تبدیل می کنید. در ادامه کاملا با جزئیات بازسازی خانه بیشتر آشنا می شویم.

در ادامه با چه مطالبی آشنا می شویم ؟

در ادامه با تمامی مراحل بازسازی خانه ، هزینه ها و هر مطلبی که بازسازی خانه مربوط باشد آشنا می شوید.

فهرست مطالب

در ادامه با چه مطالبی آشنا می شویم ؟

چرا خانه خود را بازسازی کنیم؟

مصالح خانه به مرور زمان دچار فرسایش و کهنگی می شوند. بروز این اتفاق اجتناب ناپذیر است. با توجه هزینه ها بالای خرید و فروش ملک چگونه می توان این مشکل را حل کرد؟ ما به شما  بازسازی خانه را پیشنهاد می دهیم. بازسازی خانه فقط مخصوص خانه ای که در آن زندگی می کنید نیست. گاهی شما خانه نسبتا قدیمی را با قیمت مناسبی خریداری می کنید؛ اما ظاهر آن را دوست ندارید و نیاز به بازسازی و طراحی دکوراسیون دارید که در این زمان ها می توانید با شرکت مهندسی هومـــــــــا تماس بگیرید و از ما برای بازسازی محل مورد نظر کمک بگیرید.

فرق بازسازی و نوسازی و تعمیر خانه

شاید فکر کنید سه مفهوم یا عبارت بازسازی، نوسازی و تعمیر تقریبا به یک معنا هستند. اما اینطور نیست. در واقع هر کدام از این سه عبارت سه مفهوم جداگانه دارند و شامل کارهای متفاوتی می شوند. بازسازی خانه همانطور که از کلمه اش پیدا است. به معنای دوباره ساختن می باشد. مرحله بازسازی، بیشتر شامل نازک کاری و کار های جزئی اعم از کاشی کاری، سنگ کاری، نصب در و پنجره، نقاشی، برق کاری و به طور کلی کارهایی که بعد از سفت کاری انجام می شود. سفت کاری به معنی ساخت اسکلت کلی سازه می باشد. کار هایی از جمله ( ریختن بتن فونداسیون، دیوار چینی، تیر و ستون و..) اعمالی که شکل و پایه و بنای ساختمان را تشکیل می دهد. بنابراین در بازسازی سفت کاری انجام نمی شود.

نوسازی

در برخی شرایط، برای مثال زمانی که یک خانه خیلی قدیمی باشد یا بنای اصلی ساختمان دچار مشکل باشد. حجم دوباره سازی افزایش می یابد و لازم است که برخی مراحل سفت کاری هم دوباره انجام شود. یعنی اسکلت اصلی سازه دچار تغییر می شود که این مفهموم نوسازی خانه است. همان طور که اشاره کردیم، در بازسازی بنا اسکلت سازه تغییر نمی کنه و فقط نازک کاری انجام می شود. از این رو هنگامی که حجم بازسازی زیاد می شود و نیاز به تغییر ستون ها و اسکلت های سازه می شود، مرحله نوسازی پیش می رود.

تفاوت نوسازی و بازسازی چیست؟

بازسازی و نوسازی و تعمیر خانه چه تفاوتی دارند؟

تعمیر خانه

گاهی اوقات هم حجم بازسازی بسیار کم می باشد. یعنی نه تنها اسکلت ساختمان احتیاج به تغییر ندارد. بلکه نازک کاری هم نیاز نیست. در چنین مواردی که برای مثال مقداری از گچ دیوار ریخته است یا قسمتی از کاشی ها آسیب دیده است. به جای بازسازی خانه، تعمیر خانه انجام می شود. هزینه تعمیر خانه قطعا از بازسازی کمتر است و هزینه بازسازی هم از نوسازی به مراتب کم تر می باشد. مدت زمان انجام فرآیند تعمیر نیز کوتاه تر است. اما طول زمان بازسازی و نوسازی به متراژ خانه، مواردی که شامل بازسازی می شوند و .. بستگی دارد. به طور کلی کیفیت متریال ساختمان، متراژ زیر بنا، موارد نیازمند دوباره سازی در قیمت و زمان آن تاثیر گذار است.

بازسازی خانه شامل چیست؟

بازسازی شامل مجموعه ای از کارها می شود که پس از سفت کاری خانه به انجام می رسند. البته در برخی موارد لازم است تا تغییراتی در زمینه سفت کاری خانه انجام شود و دیوارها تخریب یا ساخته شود. در این شرایط لازم است مجوز نوسازی از شهرداری بگیرید.

اندودکاری، عایق کاری، سنگ کاری، کاشی کاری، نقاشی، برق کشی و رنگ کاری از جمله کارهای نازک کاری به حساب می آید. افزون بر آن تعمیر و تعویض تاسیسات، نصب در و پنجره، تغییر پوشش کف و تغییر کابینت ها از جمله فرآیندهایی است که در بازسازی خانه انجام می شود.

هزینه های مربوط به بازسازی چگونه است؟

هزینه بازسازی خانه با ابعاد خانه، متریال های مورد نیاز نوسازی منزل، کیفیت مواد اولیه، تجهیزات که نیاز به تعمیر دارند، تغییر پلان خانه ( تخریب دیوار) و… می باشد. تیم بازسازی ساختمان از محیط بازدید به عمل می آورند، سپس حدود هزینه ها را برآورد می کنند. سپس مبلغ حدودی بازسازی به شما اطلاع داده می شود. البته گروه مهندسی هوما بودجه و سلیقه شما را برای برنامه ریزی بازسازی منزل در نظر می گیرند.

هزینه بازسازی خانه به عوامل مختلفی بستگی دارد. گروه مهندسی هومــا به دلیل مشکلات اقتصادی تصمیم گرفته تا هزینه های بازسازی خانه را در سال جاری افزایش ندهد. شما با حداقل قیمت متری 1،500،000 تومان می توانید خانه خود را بازسازی کنید. لازم به ذکر است که این هزینه بسته به موقعیت مکانی شما متغیر است. جهت دریافت مشاوره رایگان برای بازسازی خانه با کارشناسان گروه مهندسی بازسازی خانه هومــا در ارتباط باشید.


هزینه بازسازی خانه چقدر است؟

تصاویر قبل و بعد از بازسازی خانه توسط گروه مهندسی هــومــا

نمونه بازسازی خانه توسط گروه مهندسی هــوما
قبل و بعد از بازسازی خانه
پروژ بازسازی خانه تیم هــوما

مزیت های بازسازی به کمک گروه مهندسی هوما

از جمله مزیت هایی که بازسازی خانه می توان به موارد زیر اشاره داشت که عبارتند از:

 1. بهبود کیفیت زندگی
 2. افزایش طول عمر خانه
 3. افزایش امنیت ساختمان
 4. بالا بردن ارزش مالی خانه
 5. تعمیر و نوسازی تاسیسات
 6. تقویت احساس زیبا شناسی
 7. استفاده از جدید ترین ایده های بازسازی خانه
مزیت بازسازی منزل

مزیت بازسازی خانه

بازسازی خانه چه قدر طول می کشد؟

زمان این کار به عواملی بستگی دارد که برای هر خانه متفاوت است. بازسازی خانه و زمان آن به متراژ خانه، کاری که قرار است انجام شود و مقیاس پروژه مربوط است. اما در حالت کلی می توان برای نوسازی منزل زمانی بین 4 تا 8 ماه را در نظر داشت. بیشتر بازسازی ها در این مدت زمانی انجام می شوند.

برای تعیین زمان بازسازی، باید مدت زمانی را که برای انجام هر کدام از مراحل بازسازی لازم است را در نظر داشته باشید. این مراحل بر روی هم از شروع تا پایان 5 مرحله هستند. این مراحل شامل مرحله تحقیق، مرحله برنامه ریزی، مرحله قبل از ساختن، مرحله بازسازی و مرحله تکمیل پروژه است. هر کدام از مراحل نام برده، نیز به مدت زمانی نیاز دارد تا پروژه بازسازی کامل و انجام شود که تخمین زده شده است که در بازه زمانی 4 تا 8 ماه می توان این کار را تمام کرد.

در بازسازی خانه چه کارهایی انجام می شود؟

بازسازی خانه ارزان

در بازسازی خانه چه کارهایی انجام می شود؟

بازسازی خانه را تقریبا می توان مشابه با نازک کاری دانست. در بازسازی هیچ وقت به بخش های اصلی ساختمان دست نمی زنیم و فقط دیوار ها و دکوراسیون را دستخوش تغییر می کنیم. استفاده از رنگ های شاد در صورتی که قبلا از رنگ های معمولی استفاده می کردید، نمای ساختمان و خانه شما را به کلی تغییر می دهد.

هزینه کم بازسازی خانه

اگر علاقمند به ایجاد تغییر و تحول در خانه خود هستید و می خواهید تغییر دکوراسیون برای خانه خود داشته باشید و یا بازسازی خانه داشته باشید اما از هزینه آن می ترسید، بهتر است به شما بگوییم که با هزینه کم هم می توان خانه خود را بازسازی نمایید. اگر از اینکه هزینه‌های سرسام‌آور مانع شود تا فضای آرام بخش و برای بهبود حال روحی خود داشته باشید منصرف گردید، فقط از ایده های ناب و خلاقانه باید استفاده شود.

یکی از ایده های خلاقانه برای بازسازی خانه با هزینه کم می تواند تغییر رنگ دیوار باشد. رنگ کردن همه دیوارهای خانه هزینه زیادی دارد برای همین بهتر است قسمت هایی از آن را رنگ آمیزی نمایید یا فقط می توانید یک دیوار یا فقط سخت با رنگ آمیزی کنید یا کاغذ دیواری نمایید. در این صورت است که روح تازه به خانه شما بخشیده میشود و آرامش خاصی را ایجاد می کنید.

از راه های ساده و ارزان برای بازسازی خانه می تواند تغییر نورپردازی در خانه باشد که تغییر زیادی در خانه ایجاد می شود. می توان لامپ های قدیمی و از کار افتاده را تعویض نمایید و لامپ های جدید و مدرن را به جای آنها استفاده نمایید. برای بازسازی خانه بهتر است از لامپ هایی پرنور و با طراحی مدرن استفاده شود.

بازسازی شیرالات با هزینه کم

یکی دیگر از روش های بازسازی خانه که البته هزینه بیشتر از موارد پیشین دارد تعویض شیرآلات شیرآلات قدیمی با جدید است. می توانید هم خانه خود را زیبا تر نمایید و هم راحتی و آسایش را تضمین کنید. هر چند وقت یکبار شیرآلات دچار زنگ زدگی و پوسیدگی می شوند که می توانید آنها را با شیرآلات جدید با طراحی مدرن تعویض نمایید که تأثیر فوق‌العاده‌ای در زیبایی خانه شما خواهد داشت.

بازسازی خانه قدیمی با هزینه ای کم

بازسازی خانه های قدیمی از آن جهت بسیار پر اهمیت است که پروسه تخریب در آن باید با کمترین قصور و بی تجربگی انجام شود. اگر بازسازی خانه قدیمی به دست افراد مجرب و کارشناس و مهندسین باتجربه به انجام نگردد، احتمال ایجاد خطرات مالی و جانی را در پی خواهد داشت. برای تخریب اصولی و پیشگیری از آسیب های ناشی از تخریب حتماً با مشاوران متخصص به ما ۳۶۰ در ارتباط باشید.

بازسازی خانه قدیمی با کمترین هزینه

از موارد مهمی که در بازسازی خانه قدیمی باید در نظر داشت ایجاد پنجره های بزرگ در قسمت پذیرایی و نشیمن است که باعث می شود نور بیشتری وارد خانه گردد. البته پنجره ها باید از نوع دوجداره باشند که در طراحی داخلی مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. می توانید از گیاهان طبیعی در طراحی و بازسازی فضای خانه قدیمی هم استفاده نمایید.

دقت داشته باشید که تاسیسات و لوله کشی خانه های قدیمی باید تعمیر و بازسازی گردند.

مراحل بازسازی خانه قدیمی

هزینه مراحل بازسازی خانه قدیمی

مراحل بازسازی خانه قدیمی

از مراحل بازسازی خانه قدیمی می توان به برنامه ریزی و اقدام نمودند برای بازسازی اشاره داشت. در ادامه باید سبک دکوراسیون خانه انتخاب شود و در رنگ یا دیوارپوش و تعمیر کردن یا اجرا کردن کفپوش انتخاب صورت گیرد. تغییرات در نقشه ساختمان و تعویض کردن جای اتاق ها و افزایش آن ها می تواند از موارد مهم در مراحل بازسازی خانه قدیمی باشد که با کمترین هزینه انجام گردد.

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی خانه با هزینه کم

برای بازسازی خانه خود با هزینه کم می توانید سرویس های بهداشتی و حمام را بازسازی نمایید. از کاشی هایی برای دیوارها و کف استفاده نمایید که بتوانند روی همان کاشی های قبلی چسبیده شوند. با این کار تا حد بسیار زیادی از هزینه بازسازی خانه کم خواهد شد.

برای بازسازی خانه از کجا شروع کنم؟

چرا برای خیلی از افرادی که قصد بازسازی خانه خود را دارند سوال باشد که برای بازسازی خانه از کجا شروع کنم؟ بهتر است ابتدا به این موضوع اشاره شود که، برای بازسازی خانه باید برنامه ریزی و زمانبندی کارها صورت گیرد. بدون برنامه ریزی و در ادامه تعیین بودجه توسط افراد متخصص و با تجربه، بازسازی خانه موفقیت‌آمیز نخواهد بود. پس قبل از اینکه بخواهید بازسازی خانه را شروع نمایید بهتر است یک تیم حرفه ای و یک مشاور با تجربه برای بازسازی خانه خود انتخاب نمایید. در ادامه قسمت هایی که قرار است بازسازی شود توسط کارفرما مشخص شود و در جلسه بیان گردد.

برای شروع بازسازی خانه باید مواردی چون ارزیابی وضعیت خانه برای بازسازی، بررسی قانونی و دریافت مجوز ها برای بازسازی خانه، تایید شدن بازسازی توسط کارشناسان و مهندسین، دریافت مجوز برای بازسازی خانه از نظام مهندسی، اطمینان از پایداری سازه و بنا در بازسازی و شروع کار تخریب و مقابله با آن به ساختمان و دیگر موارد که در ادامه به آنها اشاره می شود، مشخص گردد.

انتخاب بهترین شرکت مهندسی جهت بازسازی

پیمانکار کسی است که وظیفه دارد امور را که برای او مشخص شده است در بازه زمانی که برای او تعیین شده است، تحویل دهد. برای ارزیابی پیمانکار می تواند به سراغ بازخورد مشتری های قبل و یا نمونه کارهای گذشته او بروید. شرکت مهندسی هومـــــــــا نمونه کارهایش در زمینه بازسازی خانه را در سایت خود به نمایش گذاشته است. همچنین می توانید بر اساس نظر کاربران قضاوت کنید که تیم هومـــــــــا تا چه اندازه در این حیطه حرفه‌ای اند.

شناسایی قسمت هایی که به بازسازی نیاز دارند

در زمینه بازسازی خانه برخی از قسمت ها به هم مرتبط اند. مثلا وقتی سرامیک و کاشی حمام عوض می شود، مهم است که لوله ها آب نیز چک شوند. اگر لوله ها دچار مشکل باشند و شما متوجه آنها نشوید، تمام کار بازسازی کاشی ها بی ثمر می شود.

انتخاب محل بازسازی

انتخاب محل نیازمند به بازسازی

انتخاب قسمت های مختلف خانه که به بازسازی نیاز دارند، مربوط به کارفرما است. البته لازم است تا در این زمینه از یک متخصص نیز مشورت گرفته شود. در آخر طبق بودجه و زمانتان مراحل و مقدار بازسازی هر بخش را تعیین کنید.

خصوصیات یک تیم خوب برای بازسازی خانه

وقتی قصد نوسازی خانه ای را دارید حتما به دنبال یک تیم خوب برای این کار هستید. اما یک تیم خوب برای این کار باید چه ویژگی هایی داشته باشد. اصلا از کجا متوجه شویم که تیمی خوب است یا خیر؟ از آنجائیکه این مسئله از فاکتورهای مهم در بازسازی موفق یک خانه است باید به این مورد خیلی خوب پرداخته شود. برای اینکه یک تیم خوب برای بازسازی خانه خود انتخاب نمایید می توانید از طریق سرچ گوگل و یا پرس و جو از آشنایان پیدا کنید. اما در هر صورت ویژگی ها و خصوصیات یک تیم خوب را باید بدانید که شامل موارد زیر است.

ویژگی های یک تیم خوب بازسازی خانه

یک تیم خوب بازسازی خانه

 • بررسی نمونه پروژه های اجرایی و مشاهده آنان که نشان از تجربه و قدرت و مهارت آن تیم است.
 • بازسازی توسط تیمی پر ایده و ماهر که متخصص و تحصیل کرده در این زمینه هستند.
 • باید سطح سلیقه مشتریان مختلف را بشناسد و بداند که باید برای هر کدام چه ایده ای را پیاده نماید.
 • یک شرکت خوب بازسازی و تعمیر خانه، دارای قیمت های منطقی و معقولانه ای است. البته که انتخاب مصالح هم در هزینه این کار بسیار تاثیرگذار است.
 • داشتن نمونه کارهای زیاد و موفق در کارنامه کاری یک تیم بازسازی خانه.
 • داشتن سرعت عمل همراه با دقت در انجام کار
 • تضمین تحویل اتمام کار به موقع و متعهد به قراردادهای کاریشان. می توانید نمونه قراردادها را مشاهده نمایید تا مطمئن شوید.
 • وجود تیم قوی و کادری حرفه ای و منظم و منضبط

کجاهای خانه نیاز به بازسازی دارد؟

برای اینکه بازسازی خانه های قدیمی را آغاز نماییم، باید بدانیم که کجاهای خانه نیاز به بازسازی دارد و باید از کجا شروع کرد؟ بهتر است با استفاده از یک زمان بندی مناسب تمام کار هایی که در لیست نوسازی خود در نظر دارید را انجام دهید و کاری را از قلم نیندازید. این کار هم مزیت دارد و هم معایبی دارد. مزیت آن در رابطه با بحث هزینه و مالی است که تقسیم می شود و عیب آن هم این است که هر سری باید دردسرهای سر و صدا در بازسازی را تحمل نمایید.

اما اگر درباره بخش های مهمی که در خانه می تواند به بازسازی نیاز داشته باشد بگوییم، می توان به موارد زیر اشاره داشت.

 1. آشپزخانه
 2. نشیمن و اتاق پذیرایی
 3. اتاق خواب
 4. حمام و سرویس بهداشتی
 5. حیاط خانه و نمای خانه
 6. سقف خانه
 7. حیاط خلوت

مراحل بازسازی مسکن چگونه است؟

مراحل بازسازی خانه را به ترتیب رعایت کنید تا مشکلی به وجود نیاید. ترتیب بازسازی از این نظر اهمیت دارد که کاری از قلم نیوفتد و به صورت منظم انجام شود. بهتر است پیش از هر کاری اطمینان پیدا کنید که می خواهید خانه را مورد بازسازی قرار دهید و به طور کامل هدف خود را مشخص کنید. پس از این کار برای بازسازی منزل خود از مهندسین مجرب که در این کار به اندازه کافی سابقه دارند کمک بگیرید. مهندسین و مشاورین شرکت مهندسی هوما در تمام این مسیر شما را یاری و همراهی می کنند.

تعیین مقدار بودجه مربوط به بازسازی

در همان ابتدای کار باید مشخص کنید که چه مقدار بودجه مالی را می توانید به این کار اختصاص بدهید. به صورت دوره ای باید هزینه بازسازی به پروژه تزریق شود. روند برنامه ریزی بازسازی خانه بسته به میزان بودجه شما متفاوت خواهد بود. سعی کنید بیشترین مقداری که می توانید برای این کار در نظر بگیرید تا در آینده نزدیک نیاز به دوباره کاری و هزینه اضافه نباشد.

تعیین زمان اختصاص داده شده به بازسازی

زمان نیز به اندازه بودجه ای که کنار می گذارید برای امر بازسازی مهم است. هر قدر زمانی که به پروژه بازسازی خانه اختصاص می دهید، بیشتر باشد نتیجه مطلوبی تری دریافت خواهید کرد. البته می توان در زمان کوتاه نیز نتیجه دلخواه دریافت کرد. گروه مهندسی هوما کار بازسازی مسکن شما را در کمترین زمان ممکن انجام می دهد و این اطمینان خاطر را برای داشتن یک خانه زیبا و جدید به شما می دهد.

اهمیت نوسازی آشپزخانه

آشپزخانه قلب یک خانه به حساب می آید. به همین دلیل بازسازی آشپزخانه به دقت بیشتر و حساسیت بالاتری نیاز است. پیش از شروع بازسازی خانه طراحان یک طرح پیشنهادی به شما ارائه می دهند. در آن طراح کارائی، ساختار اجزای آشپزخانه و زیبایی طراحی دکوراسیون در نظر گرفته شده است. بعد از موافقت شما تیم بازسازی فعالیت خود را آغاز می کند. تجهیزاتی که به تعمیر نیاز دارند درست می کنند و اگر کابینت ها فرسوده شده باشند و یا مورد پسند شما نباشند؛ آنها را تعویض می کنند. توجه به سیم کشی و نورپردازی در بازسازی ساختمان بسیار با اهمیت است.

بازسازی آشپزخانه

بازسازی مدرن آشپزخانه

در ادامه به برخی از نکات مهم در زمینه بازسازی آشپزخانه اشاره خواهیم کرد. نوسازی درب های کابینت و کف زمین از جمله مهم اقداماتی است؛ که در بازسازی ساختمان باید انجام شود. زمانی که به سراغ خرید کابینت می روید باید دو نکته را در نظر بگیرید. اول اینکه کابینتی که انتخاب می کنید باید متناسب با ابعاد آشپزخانه شما باشد. دوم آنکه نمونه را انتخاب کنید که با سایر اجزا داخل آشپزخانه همخوانی داشته باشد. بکار بردن طراحی های مدرنی چون ساختار جزیره ای و ساختن یک کانتر زیبا در قسمت ورودی آشپزخانه فضا را مدرن و زیبا می کند.

نوسازی و بازسازی کف منزل

هوما 360 رو بهتر بشناسید

شرکت “هومـــــــــا” در زمینه مهندسی، معماری داخلی و بازسازی مجتمع‌های مسکونی، درمانی، اداری و تجاری و تمامی موارد مربوط به بازسازی و مهندسی ساختمان‌ها در سال ۱۳۹۸ آغاز کرده است. این شرکت با بهره‌برداری از نیروی انسانی متخصص و خلاق و تجربه بالای مدیران خود، در زمینه‌های مختلف از جمله طراحی و اجرای پروژه‌های بازسازی ساختمان، بازسازی خانه‌های قدیمی، تغییر کاربری مغازه‌های قدیمی، بازسازی و دکوراسیون داخلی فعالیت دارد. این تلاش‌ها به ایجاد یک کارنامه درخشان از تلفیق هنر و مهندسی منجر شده و به شرکت “هومـــــــــا” اعتماد و اعتقاد مشتریان را جلب کرده است

نوسازی و بازسازی کف منزل

خوشبختانه برای بازسازی کف ساختمان گزینه های متنوعی وجود دارد. که شامل سنگ، پارکت، سرامیک، لمینت، اپوکسی و… می شود. بازسازی کف به اندازه نوسازی دیوارها در زیباتر کردن محیط خانه شما نقش دارد. در بازسازی خانه، کف خانه اهمیت بالایی دارد. نباید فاظلاب و سیم کشی هایی که قرار است از کف ساختمان رد شود را فراموش کنید.

بازسازی کف منزل

بازسازی کف منزل

تیم مهندسی هومـــــــــا با مشورت گرفتن از مشتری بهترین متریال متناسب با سبک زندگی آنها را انتخاب می کند. لازم به ذکر است که امروزه اغلب از لمینت پارکت برای کفپوشی خانه های مدرن استفاده می شود. افزون سرعت نصب بالا، لیمینت پارکت از دوام بالایی نیز برخوردار است.

اهمیت بازسازی سقف و نورپردازی خانه

نورپردازی خانه مساله مهمی است که نباید از آن غافل شد. نورپردازی در بازسازی خانه اهمیت بالایی دارد چنان که باید هزینه بیشتری هم برای آن بپردازید. اگر در مناطق سردسیر و پر باران قرار دارید بهتر است به ایزوگام سقف اهمیت بیشتری دهید. ایزوگام مساله مهمی است که اگر رعایت نشود تمام زحمات شما برای بازسازی خانه به هدر می رود. اگر سقف به اندازه کافی قیرگونی نشده باید آب به آن نفوذ کرده و نمای داخلی خانه که گچ می باشد را به کلی خراب می کند.

مساله دیگر سقف نورپردازی آن است. نورپردازی اگر به صورت مخفی باید و در درون کار تعبیه شود زیبایی و نمای بسیار بهتری به خانه شما می دهد. این نما و زیبایی اگر با زاویه نور هماهنگی خوبی داشته باشد یک فضای لوکس و لاکچری همانند خانه هایی به سبک اروپایی را برای شما ایجاد می کند.

در نورپردازی سقف خانه اگر امکان استفاده از نورپردازی تمام رنگ برای شما وجود دارد از آن استفاده کنید. استفاده از نور های تمام رنگ دست شما را برای تنظیم نور باز می گذارد و به این صورت نمایی زیباتر در اختیار خواهید داشت.

اگر از سقف هایی به صورت کناف می خواهید استفاده کنید برای نورپردازی آن بهتر است از لوستر و LED نواری استفاده کنید. این کار جلوه خانه شما را بسیار لاکچری و خاص می کند.

اهمیت بازسازی دیوارهای ساختمان

تغییر رنگ دیوارها جزو اولین پیشنهادات برای بازسازی خانه به حساب می آید. تعمیر و رنگ کردن دیوار تغییر قابل ملاحظه ای در زیبایی ظاهری فضای خانه به وجود می آورد. گزینه ها متنوعی به عنوان پوشش دیوار وجود دارد که شامل سنگ دکوراتیو، شیشه تزیینی، تایل آلومینیومی، کاغذ دیواری، نقاشی و… می شود. طراحان با در نظر گیری هزینه ها، نوع معماری خانه، آب و هوا بهترین پوشش ها را مطابق با سلیقه شما انتخاب می کند. می توان با صرف هزینه های کم و ایجاد تغییرات فضا را به یک محیط مورد پسند تبدیل کنید.

چرا بازسازی اتاق خواب های خانه اهمیت دارد؟

برای بازسازی خانه و مخصوصا اتاق ها می توان هنگام نوسازی دیوار ها و تغییر لایه رویی اقدام به تغییر رنگ هم کنید. رنگ هایی که برای دیوار های اتاق در نظر می گیرید می تواند در زیبایی اتاق نقش اصلی را ایفا کند. اتاق خواب مکانی است که  پس از یک روز طولانی در آن به آرامش می رسید و استراحت می کنید. باید از رنگ های آرام بخش استفاده کنید تا این احساس آرامش برای شما بیشتر شود.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

بازسازی سرویس بهداشتی یکی از کارهای پرهزینه در زمینه بازسازی خانه می باشد. بهتر است پیش از شروع برای دقیق تر پیش رفتن پروژه بازسازی یک لیست از تمام مواردی که باید تعمیر یا تعویض شود تهیه کنید. برای پیش بردن بازسازی حمام و دستشویی بودجه خودتان را در نظر بگیرد و سپس اقدام به ایجاد تغییرات کنید.

بازسازی سرویس بهداشتی

قبل و بعد از بازسازی سرویس بهداشتی توسط گروه مهندسی هــوما

زیباسازی و نوسازی سقف خانه

خوشبختانه بازسازی سقف از جمله اقدامات کم هزینه در بازسازی خانه به شمار می رود که تاثیر بصری زیبایی در منزل از خود به جای می گذارد. اجزای سقف کاذب، گچبری، اعمال پی وی سی، اعمال سقف کشسان و نورپردازی از جمله اقداماتی است که در بازسازی سقف انجام می شود. برای نورپردازی فضا نصب نورمخفی و تعویض لوستر صورت می پذیرد. که افزون بر زیبا سازی فضا مصرف انرژی را بهینه سازی نیز می کند.

پیدا کردن بهترین پیمانکار برای بازسازی خانه

برای بازسازی خانه خود حتما به دنبال یک پیمانکار خوب خواهید بود. پیمانکاری که متعهد باشد و منظم باشد و اجرای درست و به موقعی داشته باشد. باید خوش اخلاق باشد و دامنه ارتباطات خوبی را داشته باشد و از نظر فنی هم با تجربه باشد. یک پیمانکار حرفه ای دارای قدرت تصمیم گیری و قاطعیت در انجام کارها و پیشرفت در پروژه داشته باشد.

بهترین پیمانکار برای بازسازی خانه در تهران

نوسازی خانه توسط پیمانکار

مورد مهمی که حتما باید در پیدا کردن بهترین پیمانکار برای بازسازی خانه در نظر داشته باشید، تجربه پیمانکار است. اگر پیمانکار با تجربه باشد و بر روی انجام کارها تسلط کافی داشته باشد، پروژه خیلی سریع پیش می رود و هزینه هم متعادل صرف می شود و کیفیت کار بالا خواهد بود. در انتخاب پیمانکار دقت لازم را داشته باشید. پیمانکار با تجربه و وظیفه شناس، تیم کاری خوب و با تجربه ای هم برای انجام پروژه های ساختمانی خود در نظر دارد.

در نوسازی خانه چگونه می توان صرفه جویی کرد؟

همانطور که می دانید، هزینه بازسازی برای هر خانه ای منحصر به فرد است و با دیگر خانه ها متفاوت است. با توجه به اینکه قیمت ها در هر کاری، مخصوصا کارهای ساختمانی سر به فلک می کشد؛ اما می توان هزینه های بازسازی خانه ها را کاهش داد و صرفه جویی کرد. در ادامه درباره این راه ها می خوانیم. در زمینه بازسازی خانه نکاتی وجود دارد که رعایت آنها می تواند در کاهش هزینه ها نقش بسزایی داشته باشد. تورم موجب گران تر شدن هزینه خرید مواد اولیه می شود؛ از این رو سعی کنید در همان ابتدای پروژه تمام مصالح را تهیه کنید.

برای به انجام رساندن پروژه از یک تیم حرفه ای و مطمئن کمک بگیرید تا در آینده مجبور نشوید با صرف هزینه اضافی دوباره کاری انجام دهید. از طرفی دیگر استفاده از مصالح باکیفیتی که برند نیستند در کاهش هزینه ها بسیار اثر گذار است. پیش از خرید مصالح حتما به تولیدی ها و بورس فروش آن مصالح سر بزنید و از بین فروشگاه بهترین محصول با صرفه اقتصادی را خریداری کنید.

استفاده دوباره از مصالح ساختمانی در بازسازی خانه

اگر از مصالح خانه، استفاده دوباره و مجدد انجام شود هم نیازی به خرید دوباره مصالح و پرداخت هزینه ای دوباره نمی شوید و هم اینکه، هزینه از بین بردن و دفع آن ها هم از هزینه بازسازی خانه شما کم می شود. مثلا از آجرهایی که از تیغه های قدیمی به دست می آیند، می توان استفاده دوباره داشت و در هزینه ها صرفه جویی کرد.

استفاده از مصالح قدیمی برای بازسازی

مصالح استفاده شده برای بازسازی مجدد خانه

برای خرید مصالح از چند فروشنده قیمت بگیرید. برای خرید مصالح در بازسازی خانه اصلا به قیمت یک مغازه اعتماد نکرده و در این باره از مغازه ها و فروشگاه های دیگر هم سوال نمایید تا بهترین کیفیت و بهترین قیمت را از مصالح خریداری نمایید.

اهمیت زمان در نوسازی خانه

زمان بازسازی خانه با هزینه بازسازی ارتباط نزدیکی دارد. هر چه سرعت کار بیشتر باشد، قطعا در مصرف هزینه های بازسازی هم صرفه جویی می شود. سعی کنید در کمترین زمان ممکن کار بازسازی را به اتمام برسانید تا هزینه بیشتری متحمل نشوید.

اهمیت خرید مصالح در ابتدای بازسازی

با توجه به شرایط اقتصادی حاکم می دانیم که جنس گران می شود که ارزان نمی شود. پس خوب است که مصالح کاربردی چون گچ و سیمان که از همان اول کار هم لازم می شود و استفاده می شود را خریداری نمایید. این هم یکی از راه های صرفه جویی در بازسازی خانه است. حتما در خرید مصالح و اجناس به نام برند اکتفا نکنید. اجناس برند همیشه بخاطر نام برندی که به یدک می کشند گران تر از دیگر اجناس هستند. می توانید اجناس با کیفیت و با قیمت مناسبی را که برند نیستند برای بازسازی خانه خودتان انتخاب نمایید.

خرید مصالح برای بازسازی ساختمان

نمونه مصالح استفاده شده در بازسازی ساختمان

شرایط قرارداد بازسازی

برای تعیین قرار داد باید طرفین قرارداد مشخص شوند. روابط آن ها هم باید کاملا مشخص باشد. طرفین قرارداد بازسازی خانه می توانند هم افراد حقیقی و هم افراد حقوقی باشند. باید نمایندگان قانونی هم در هنگام اخذ قرارداد وجود داشته باشند. مدارک احراز هویت هر طرف باید وجود داشته باشد و بررسی گردد. بهتر است از این مدارک نسخه کپی برداشته شود. اگر طرفین قرارداد و یا هر کدام از طرفین شخص حقوقی باشد، کنترل مدارک از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

شرایط قرارداد برای بازسازی خانه

نمونه قرارداد بازسازی خانه

در قرارداد پیمانکاری بازسازی ساختمان، محاسبات و مشخصات فنی پروژه باید مشخص شود. شرایط پرداخت تعیین می گردد و اسناد و مدارکی از سوی کارفرما به پیمانکار داده می شود. مدت زمان انجام کار هم در شرایط قرارداد ذکر می شود و جریمه تاخیر در کار از طرف پیمانکار هم تعیین می گردد. موضوع دیگری که در قرارداد بازسازی خانه باید مشخص گردد، دیرکرد طرفین در انجام پروژه است. دیرکرد اگر از هر سمت از طرفین باشد باید به صورتی برای طرف مقابل، قابل جبران باشد. نگهداری از کارهای انجام شده، تعهدات پیمانکار، تعهدات کارفرما، ضمانت حسن اجرای تعهدات از سوی پیمانکار، مالیات پروژه و موارد فسخ قرارداد پیمانکاری بازسازی ساختمان، از دیگر مفاد قرارداد و شرایط قرارداد برای بازسازی خانه است.

سود بازسازی خانه

بازسازی خانه را میتوان با بودجه‌های متفاوتی انجام داد عوامل بسیار زیادی در هزینه بازسازی خانه نقش دارد .اگر شما به دنبال هدف سرمایه گذاری برای بازسازی خانه خود هستید؛ باید با مشاوران و کارشناسان هوما 360 در ارتباط باشید تا شما را با هزینه‌های بازسازی و سودآوری از بازسازی خانه آگاه سازند.

انواع قرارداد های بازسازی خانه

در زمینه بازسازی خانه نکات قانونی و حقوقی وجود دارد که باید به آنها توجه شود. برای بازسازی هر سازه شما باید برای سه منظور خرید مصالح و اقلام، عملیات اجرایی و حقوق پیمانکار هزینه پرداخت کنید. مجموع این سه مبلغ برآورده شده و یک رقم حدودی در قرارداد بازسازی نوشته می شود.

قرارداد بازسازی بدون هزینه مصالح

در این مدل قرارداد بازسازی خانه، فقط دستمزد پیمانکار و هزینه اجرا پروژه در نظر گرفته می شود. در این مدل قرار داد ها مصالح مورد نیاز به صورت مقطعی خریداری می شود و هزینه آنها به صورت جداگانه محاسبه می شود.

قرارداد دستمزدی برای بازسازی

در این مدل قرارداد پیمانکار بر اساس مبلغی که دریافت می کند کار بازسازی خانه را پیش می برد. سایر هزینه ها از جمله هزینه خرید مصالح و هزینه ها ی اجرایی به صورت مقطعی پرداخت می شوند.

قرارداد بازسازی بنا به صورت درصدی

دراین مدل قرارداد بازسازی خانه هزینه ها بر اساس هزینه مصالح و اجرا پروژه برآورد می شود. در نهایت مبلغی که پیمانکار دریافت می کند شامل درصدی از هزینه هایی است که برای خرید مصالح و اجرای پروژه داده شده است.

بازسازی خانه

انتخاب محل نیازمند به بازسازی

نکات مهم در بستن قرارداد بازسازی خانه

از مهم ترین کارها و معمول ترین کارها در امر بازسازی، بستن قرارداد است. قرارداد سند و ضمانتی است که خاطر طرفین را راحت می کند. اگر در مفاد قرارداد موارد زیر خیلی واضح و روشن درج شود، در بازسازی خانه متحمل ضرر نخواهید شد.

 1. درج اطلاعات و مشخصات هر دو طرف
 2. موضوع نمونه قرارداد بازسازی آپارتمان یا خانه
 3. درج مشخصات فنی پروژه در نمونه قرارداد
 4. درج مدت زمان بازسازی ساختمان در نمونه قرارداد
 5. درج هزینه ها و هزینه کلی که به توافق طرفین رسیده است باید در مفاد قرارداد حتما ذکر گردد.
 6. چگونگی پرداخت هزینه ها
 7. وظایف و تعهد پیمانکار در حین انجام کار بازسازی که متعهد شود تمام آن ها را به موقع و با دقت انجام دهد.
 8. وظایف و تعهدات کارفرما هم باید در نمونه قرارداد بازسازی حتما درج گردد. در واقع کارها و مسئولیت هایی که کارفرما بر عهده دارد، در این قسمت باید درج گردد و روشن باشد.
 9. موارد فسخ قرارداد ذکر گردد.

دلیل ضرورت بازسازی برخی خانه ها

برخی از خانه ها به دلایل مختلفی بیشتر از سایر موارد نیاز به بازسازی دارند. خانه های قدیمی که نیاز است تا کارایی و بهره وری از آنها بالاتر برود، نیاز به بازسازی خانه دارند. خانه هایی که صاحبان آنها علاقه به تنوع در طراحی دکوراسیون دارند و تمایل دارند تا سبک طراحی خانه شان مطابق با مد روز پیش برود، به سراغ نوسازی خانه می آیند.

چرا باید خانه خود را بازسازی کنیم؟

بازسازی خانه توسط تیم مهندسی هوما دیزاین

در برخی از خانه ها نیاز است تا با درنظرگیری نیاز ساکنین منزل و اصول طراحی دکوراسیون در نقشه ساختمان تغییراتی ایجاد شود. همچنین برخی از خانه ها نیاز دارند تا در آنها مقاوم سازی صورت بگیرد. در همه موارد فوق اشاره شد که برای دستیابی به خواسته های بالا به سراغ بازسازی خانه بروید. البته برای خانه ها قدیمی که نقشه مناسبی ندارند و تاسیسات در آنها دچار مشکل شده، ضرورت بازسازی بااتر است.

تکنیک های کوتاه کردن زمان بازسازی منزل

یکی ساده ترین روش ها برای کاهش زمان بازسازی این است که پیش از شروع بازسازی، تمام مصالح مورد نیاز فرایند را تهیه کرده باشید. از نیرو کاربلد و حرفه ای استفاده کنید تا یک کار با کیفیت را در زمان کوتاه به شما ارائه دهند و نیاز نباشد تا با دوباره کاری زمان صرف کرد. سعی کنید از بحث کردن با پیمانکار در حین اجرای پروژه پرهیز کنید تا او نیز بتواند طبق قرداد کار را به شما ارائه دهند. نکته دیگری که پیش از شروع بازسازی خانه باید به در نظر گرفته شود؛ این است که از اغلب پلن های اجرایی طراحی شده باشند.

اهمیت اولویت بندی بازسازی و نوسازی خانه

گاهی لازم است تا بازسازی خانه را در مکانی که در آن زندگی هم می کنیم انجام دهیم. شرایط گاهی سخت تر از چیزی که انتظار آن را داریم می باشد. به طور مثال شما نمی توانید هنگام انجام عملیات نوسازی خود به مکان دیگری جابجا شوید تا بازسازی ساختمان به پایان برسد. این موضوع باعث می شود تا شما مراحل ساخت خانه را اولویت بندی کنید.

بهتر است اولویت ساخت خانه را با قسمت هایی که خرابی بیشتری دارند و نیاز به تعمیرات اساسی تری دارند بگذارید. در بازسازی خانه بحث هزینه هم مطرح است. این که این کار چقدر برای شما صرفه اقتصادی دارد. در مواردی این بازسازی برای شما به صرفه نیست و لازم است که خانه را به طور کامل تخریب کرده و از نو بسازید. استفاده از دیزاین های بروز و چشم نواز باعث می شود که شما از پایان کار از زیبایی منزل خود لذت ببرید.

بازسازی خانه های ویلایی قدیمی

خانه های ویلایی قدیمی که با چوب ساخته شده اند و به سقف های شیروانی معروف هستند هنوز هم دیده می شوند. بازسازی خانه برای این دسته از خانه های ویلایی از اهمیت بالایی برخوردار است. امروزه بسیاری از مالکان این خانه ها به فکر افتاده اند تا این خانه ها را نوسازی و بازسازی کنند. به دلیل این که در دیوار این خانه ها از گچ پیش ساخته استفاده شده است، کار بازسازی آن بسیار راحت می باشد. سقف کاذب در این مدل ویلا ها استفاده شده که کار تغییر آن را بسیار راحت کرده.

اهمیت بازسازی خانه ویلایی

نمونه خانه ویلایی بازسازی شده توسط گروه مهندسی هوما

برای عوض کردن سقف کاذب لازم نیست هزینه زیادی کرد و اگر ستون ها سالم هستند نیازی به تعویض آنها نیست فقط با کمی محکم کاری آنها سر جای قبلی می توانید سقف کاذب جدید را نصب کنید و تغییر را در خانه خود حس کنید.

خانه های ویلایی معمولا دارای استخر می باشند که با نورپردازی استخر می توان نمای بسیار زیبایی به آن داد. در استفاده از چمن های مصنوعی و صندلی های استراحت غافل نشوید. این ها از جمله تغییرات لاکچری است که برای بازسازی ویلا قدیمی خود می توانید استفاده کنید. بازسازی خانه ویلایی بسیار آسان است و هزینه کمی دارد پس بهتر است انجام این کار را به گروه مهندسی هوما بسپارید تا با کمترین هزینه و صرف کمترین زمان کار شما به پایان برسد.

روشنایی خانه چقدر در نوسازی خانه تاثیر دارد؟

اگر در بازسازی خانه اقدام به تغییر یا دستکاری در سقف خانه کردید بهتر است که از روشنایی و نور جدید استفاده کنید. روشنایی در دیده شدن تغییرات خانه بسیار تاثیر دارد. هرچه روشنایی خانه بهتر باشد زیبایی خانه نیز بیشتر به چشم می آید. پیشنهاد می شود از لوستر های پر نور و البته کم مصرف استفاده کنید تا نمای خانه شما به کلی عوض شود. استفاده از انواع نورپردازی های 7 رنگ که قابلیت تنظیم به وسیله کنترل های مخصوص را دارد بسیار در زیبایی دکوراسیون خانه شما کمک می کند.

اهمیت بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

از قسمت های مهم در بازسازی خانه می توان بازسازی حمام و سرویس بهداشتی اشاره کرد. زیرا دلایل زیادی برای انجام این کار وجود دارد که باعث می شود زندگی افراد مختل شده و آسایش از افراد خانواده و اهالی خانه گرفته شود. نشتی لوله فاضلاب، کم بودن فضای سرویس بهداشتی و حمام، خرابی و ایجاد مشکل در کاشی کاری، قدیمی شدن دکور سرویس و حمام، خرابی در توالت و دوش حمام، همه از عوامل مهم در به فکر افتادن برای بازسازی حمام و سرویس بهداشتی است. پس اهمیت بازسازی حمام و سرویس بهداشتی را می توان خیلی خوب درک کرد.

چرا حمام و سرویس بهداشتی را بازسازی کنیم؟

نمونه بازسازی حمام و سرویس بهداشتی هوما

برای تغییر سبک حمام و سرویس بهداشتی هم خوب است اطلاعاتی درباره انواع سبک ها داشته باشید تا با توجه به سلیقه و دکوراسیون و بودجه در نظر گرفته شده، بهترین سبک را برای بازسازی حمام و سرویس بهداشتی خانه خود در نظر بگیرید.

بهتر است قبل از انجام بازسازی خانه برای هر قسمت با مشاورین و متخصصین این امر، مشورت و همفکری داشته باشید. تا بتوانید بهترین تصمیم را در این باره بگیرید.

مشاوره بازسازی منزل و یا آپارتمان

بازسازی خانه یا آپارتمان و یا نوسازی آن باید بر اساس اصول و قواعد خاصی انجام شود. باید قبل از بازسازی ار اصول و قوانین و شرایط آن آگاه بود تا دقت لازم در انجام این کار وجود داشته باشد. مشاوران این امر در زمینه اطمینان شما از صحت اجرا و و کیفیت و چگونگی انجام کار، اطلاع رسانی می کنند و شما را با با ارائه اطلاعات جامع یاری داده و آگاه می سازند.

مشاوره رایگان بازسازی خانه

مشاوره برای بازسازی خانه

بهتر است قبل از اقدام به بازسازی و نوسازی خانه و یا آپارتمان خود، با مشاوران، جلسه ای داشته تا پروژه را بررسی و آنالیز نمایند. در ادامه اگر توجیه اقتصادی داشته باشد و انجام کار به صلاح باشد، طرح ها را با شما در میان خواهند گذاشت. به هر حال بازسازی هر خانه با دیگر خانه ها و خانه های قدیمی و فرسوده با ساختمان های نه خیلی قدیمی، بسیار تفاوت دارد.

چگونه از بازسازی خانه پشیمان نشویم؟

قبل از اقدام به بازسازی و نوسازی خانه و یا آپارتمان خود، حتما با تیمی مجرب و متخصص مشاوره داشته باشید. تیم متخصص این امر، در صورتیکه بازسازی خانه شما توجیه اقتصادی داشته باشد، شروع به انجام این کار خواهند کرد و در غیر اینصورت در همان ابتدا شما را قانع خواهند کرد که ممکن است از این کار پشیمان شوید و بهتر است که اقدام نکنید.

چگونه خانه خود را بازسازی کنیم؟

نمونه بازسازی ویلا توسط گروه مهندسی هوما

اگر بعد از تصمیم به انجام کار بازسازی خانه، می خواهید پشیمان نشوید، موارد زیر را مد نظر داشته باشید.

 • داشتن قرارداد و متمم قرارداد بین کارفرما و پیمانکار . اینکه چه قسمتی از خانه و در چه زمانی باید کار بازسازی انجام شود حتما باید از ابتدا در طی قراردادی مشخص شود. تا در اینده مشکلی پیش نیاید.
 • برای اینکه ضرر و پشیمانی در کار به وجود نیاید باید، از همان ابتدا، طرح اولیه وجود داشته باشد.
 • در این امر از متریال با کیفیت و جنس خوب استفاده نمایید. متریال بی کیفیت باعث می شود تا هزینه های دوباره کاری را متحمل شوید.
 • تخریب غیر اصولی باعث می شود که هزینه های بازسازی چند برابر شود و پشیمانی به بار آورد.
 • کار با نیروی کار بی تجربه و غیر حرفه ای باعث می شود که وقت و انرژی بیخودی از شما گرفته شود.
سخن پایانی

گروه مهندسی هومـــــــــا با تیم حرفه و کارکشته ای که دارد در کمترین زمان با بهترین طرح های مطابق با سلیقه شما کار بازسازی خانه شما را به انجام می رسد. تیم هومـــــــــا شامل افراد متخصص در زمینه بازسازی، طراحی، تعمیر تاسیسات و… می باشد

سوالات متدوال بازسازی خانه

هزینه بازسازی منزل بر اساس خواسته ها مد نظر مالک متغیر است و بعد از بازدید از محل توسط پیمانکار برآورد می شود.

بله؛ اگر پیمانکاری که با او قرار می بندید در کار خود مجرب و حرفه ای باشد می تواند با مدیریت درست هزینه ها و خرید ها هزینه بازسازی را کاهش دهد.

بهتر است برای بازسازی خانه خانه را خالی کنید زیرا گچ کاری و سیمان کاری و یا تخریب های احتمالی ممکن است به وسایل شما آسیب برساند.

سوالات متدوال بازسازی خانه