طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون

دکوراسیون در لغت به معنای آراستن و چیدمان می باشد. زمانی که واژه داخلی در کنار لغت دکوراسیون قرار می گیرید به معنای چیدمان محیط داخلی فضاهایی مثل خانه و… تفسیر می شود. به طور کلی طراحی دکوراسیون داخلی یعنی نحوه چیدمان و انتخاب وسایل مناسب هر فضا می باشد. امروزه طراحی دکوراسیون طرفدار زیادی پیدا کرده و دیگر محدود به طراحی خانه نمی شود و در دفاتر اداری، شرکت ها، مطب ها پزشکی و… نیز اجرا می شود.  شاید تصور کنید که طراحی داخلی بسیار ساده است و تنها وابسته به سلیقه شخصی شما می باشد. اما این تصور کاملا درست نیست و در طراحی داخلی تکنیک های نهفته است که دانستن آنها نیاز به تخصص دارد.

 رشته طراحی و دکوراسیون داخلی

رشته طراحی دکوراسیون داخلی از اواخر قرن 18 وارد دانشگاه ها شده است. این رشته زیر شاخه رشته معماری می باشد که دارای 114 واحد اصلی و 21 واحد عمومی می باشد. برای تحصیل در این رشته افزون بر علاقمندی باید مهارت و ذهنی خلاق نیز داشته باشید. اگر به این رشته علاقه مندید اما تحصیلات آکادمی ندارید. می توانید با شرکت در دوره های مختلف آموزشی به صورت اصولی و استاندارد با این رشته آشنا شوید.

اهداف طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی یک دانش به حساب می آید، که در هر مکانی اهداف مخصوص به خودش را به همراه دارد. مثلا در یک فضای اداری طراحی دکوراسیون با اهداف ایجاد فضای راحت و امن برای کارمندان صورت می گیرد.
 طراحی دکوراسیون دفاتر ادرای

طراحی دکوراسیون دفاتر اداری

همچنین طراحی داخلی خانه های مسکونی یک فضای صمیمی و پر از آرامش را برای شما به ارمغان می آورد. طراحی داخلی می توان در مکان های عمومی چون بیمارستان با هدف کاربردی تر کردن فضا و استفاده حداکثری از محیط نیز صورت بگیرید.

معماری داخلی چیست؟

معماری داخلی حلقه بین دو رشته معماری و طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. رشته معماری داخلی مشابه معماری در زمینه ساختمان و اجزا آن مطالعه می کند، اما تمرکز این رشته در زمینه فضای داخلی ساختمان می باشد. این سبک روشی در طراحی معماری است که بر مبنای نیاز های انسانی در فضای خانه طراحی می شود.