طراحی تخصصی نما

طراحی تخصصی نما ساختمان

نمای بیرونی ساختمان به اندازه دکوراسوین داخلیی خانه با اهمیت است. به همین خاطر باید طراحی جذاب و چشمگیر باشد. طراحی تخصصی نما، افزون بر جذابیت ها بصری که برای شما دارد، بر بالاتر رفتن قیمت خانه شما نیز کمک می کند. از طرفی دیگر داشتن خانه ای با نمای بیرونی لوکس، حس خوبی را به صاحبان خانه نیز می بخشد. رنگ آمیزی گوشه ها، استفاده از تزئینات استادانه بر روی سقف، دودکش، پنجره های قوسی، ایوان یا فضای های اضافی بر زیبایی فضای اثر گذار است.

اصول طراحی نمای ساختمان

برای طراحی تخصصی نما ساختمان لازم است تا نکات زیر را در نظر بگیرید. این نکته را در نظر بگیرید، که از المان هایی استفاده کنید که خیلی شلوغ نباشند و زیبایی چشم نوازی داشته باشند.
طراحی نمای بیرونی ساختمان

نمونه طراحی نمای بیرونی ساختمان توسط هوما

استفاده از ابزار های باکیفیت

اگر می خواهید که در آینده خسارت و آسیبی نبینید و همچنین در آنیده قیمت ساختمان شما کمتر نشود، باید به سراغ ابزار های با کیفیتی بروید. دقت داشته باشید که استفاده از محصولات بی کیفیت اما ارزان قیمت نه تنها سودمند نیست، بلکه حتی بیشتر به شما ضرر مالی و یا حتی در برخی موارد ضرر جانی به شما وارد می کند.

توجه به تناسب رنگ ها و تطبیق معماری

در طراحی تخصص نما، باید دقت داشته باشید که مصالحی که انتخاب می کنید، با هم هارمونی داشته باشند. علاوه بر توجه به زیبایی و کارایی مصالح ساختمانی، باید به بافت شهری نیز در معماری توجه کنید. مثلا با توجه به شرایط آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی شما باید به سراغ مصالحی بروید، که مقاومت کافی داشته باشند.

استفاده از یک مدل مشخص

علاوه بر در نظرگیری سلیقه، سعی کنید به نکات طراحی تخصصی نما و معماری توجه کنید. سعی کنید در این زمینه از یک ریتم یکنواخت و یک مدل مشخص برای کل ساختمان استفاده کنید. تا هماهنگی لازم در خانه مشا برقرار شود.