0 تا 100 طراحی داخلی خانه ۱۳۰ متری

طراحی داخلی خانه ۱۳۰ متری یکی از بخش های مهم و پر کاربرد در صنعت دکوراسیون داخلی می باشد. امروزه بسیاری از آپارتمان ها با این متراژ ساخته می شوند و همین امر سبب می شود تا دکوراسیون فضای داخلی این نوع خانه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد. طراحان همواره در تلاش هستند تا سبک های مدرن و کاملا به روزی را برای  طراحی داخلی خانه 130 متری ارائه دهند تا افراد جامعه بتوانند خانه های لوکس و امروزی زندگی کنند.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم؟

در ادامه با تمامی موارد مربوط به طراحی داخلی خانه 130 متری آشنا خواهید شد.

فهرست مطالب

طراحی داخلی خانه ۱۳۰ متری

طراحان دکوراسیون داخلی هنگام طراحی داخلی خانه ۱۳۰ متری به فاکتور های مختلفی توجه می کنند. از این رو انتخاب متریال ها برای ساخت فضای داخلی اولین و ابتدایی ترین اقداماتی است که برای طراحی این گونه فضا ها انجام می شود. انتخاب عناصر و المان های داخلی نیز موضوع بعدی می باشد که می تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبا سازی منازل داشته باشد. در هنگام چیدمان عناصر موجود در فضای داخلی باید به اصل تعادل و توازن توجه داشته باشید.
ابتدا سبک دکوراسیون داخلی مناسبی برای خانه خود انتخاب کنید و براساس آن عناصر و المان های متناسبی خریداری نمایید. در هنگام چیدن این عناصر توجه داشته باشید که توازن برقرار باشد و یک بخش از فضا را نسبت به بقیه پر تر نشان دهید. برای این کار می توانید یک بخش را با مبلمان ها پر کنید و بخش مقابل آن را با یک یا چند گلدان پر کنید تا در کل فضا تعادل برقرار شود.

طراحی داخلی خانه ۱۳۰ متری

بیشتر بخوانید : طراحی داخلی خانه 100 متری

توجه به کاغذدیواری در طراحی خانه

یکی از مهم ترین فاکتور هایی که در طراحی فضای داخلی این خانه ها باید مورد توجه قرار گیرد، کاغذدیواری می باشد. معمولا خانه ای با این متراژ سالن پذیرایی مناسبی دارد که از نظر ابعادی تقریبا بزرگ و دلباز است. از این رو به راحتی می توانید یک نمونه مناسب از کاغذدیواری ها را انتخاب نمایید. برای روشن تر نشان دادن خانه، بهتر است که از کاغذدیواری های شاین با رنگ های روشن استفاده کنید. این امر به شما کمک می کند تا فضایی دلباز تر داشته باشید که بزرگ تر از حد واقعی دیده می شود. همچنین توجه کنید که برای طراحی بهتر فضا باید یک دیوار را به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته و آن را با یک کاغذدیواری طرح دار و جذاب پوشش دهید. برای بقیه دیوارها نیز بهتر است که نمونه های ساده تری را انتخاب کنید که با طرح و رنگ کاغذدیواری اصلی شما همخوانی داشته باشد.
هنگام انتخاب کاغذدیواری برای فضا هایی مانند راهرو ها باید به دنبال نمونه های راه راه با طرح های محو تر بگردید و از این طریق فضایی جذاب و دنج ایجاد کنید. کاغذدیواری اتاق خواب بچه ها را با توجه به سن، جنس و سلیقه خود می توانید انتخاب کنید. البته به این موضوع نیز توجه داشته باشید که برای اتاق خواب ها به دلیل ابعاد کمی که دارند باید به دنبال نمونه های ساه تری از این محصولات باشید.

اجرای سقف کاذب در خانه ۱۳۰ متری

یکی دیگر از متریال هایی که در طراحی داخلی خانه ۱۳۰ متری مورد استفاده قرار می گیرد، همین مواد می باشند. امروزه اکثر سالن های پذیرایی، آشپزخانه و یا حتی اتاق خواب ها را با استفاده از سقف های کاذب پوشش می دهند. این نوع سقف ها عایق حرارت و صدا بوده و زیبایی خیره کننده ای به محیط اهدا می کنند. علاوه بر همه این ها این سقف ها امکان اجرای نورپردازی های مختلف را فراهم می کنند تا از این طریق بتوان نور لازم را در محیط ایجاد کرد. برای اجرای این نوع سقف از مواد و متریال های مختلفی مانند پی وی سی، کناف و چوب استفاده می کنند. معمولا پی وی سی بیش تر برای محیط های مرطوبی مانند سقف سرویس های بهداشتی و حمام مورد استفاده قرار می گیرد.
برای اجرای این سقف در سالن پذیرایی بیش تر از کناف و یا چوب استفاده می کنند. امروزه نمونه های مجازی این نوع سقف نیز بسیار رایج و پر طرفدار می باشد که در طرح ها و رنگ های مختلفی ایجاد شده و در سقف خانه ها نصب می گردد. در خانه های ۱۳۰ متری این نوع سقف های کاذب نیز می تواند جلوه خاصی به محیط بدهد و فضایی لوکس و لاکچری برای شما خلق کند.

تاثیر رنگ ها در طراحی داخلی خانه

در طراحی داخلی خانه ۱۳۰ متری باید فاکتور های مختلفی توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین نمونه ها، رنگ می باشد. باید توجه داشته باشید که رنگ المان های انتخابی شما باید با سبک دکوراسیون داخلی هماهنگ باشد. از طرفی برای فضا های کوچک تر بیش تر به دنبال رنگ های روشن و خنثی باشید و فضا های بزرگ تر خانه ها می توانید با تنوع رنگ بیش تری پر کنید. بهتر است که رنگ مبلمان، پرده و فرش ها با هم هماهنگ باشد و در تناژ رنگی مشابهی قرار داشته باشد. بهتر است که مبلمان هایی با رنگ های خنثی انتخاب کنید و برای جلوه بیش تر از کوسن های طرح دار و رنگی استفاده نمایید.
این کار می تواند در خلق فضایی مدرن و زیبا بسیار موثر می باشد. همچنین رنگ دیوار ها در سالن پذیرایی باید مشابه یکدیگر بوده و با دیگر المان های موجود در فضا هماهنگ باشد. اگر می خواهید آشپزخانه بزرگ و دلبازی داشته باشید بهتر است که از کابینت های های گلاس با رنگ های روشن استفاده کنید تا با انعکاس بیش تر نور فضایی روشن تر داشته باشید.

تاثیر رنگ ها در طراحی داخلی خانه

کلام آخر

طراحان و فعالان در عرصه دکوراسیون داخلی همواره در تلاش هستند تا نکات مهم و کاربردی برای طراحی داخلی خانه ۱۳۰ متری ارائه دهند. این افراد معتقد هستند که در انتخاب عناصر موجود در فضا باید به هماهنگی رنگ ها توجه داشته باشید و قبل از هر چیز بهتر است که یک سبک دکوراسیون داخلی برای خانه خود انتخاب کنید. در انتخاب طرح و رنگ کاغذدیواری ها دقت کنید و همواره یک دیوار را به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته و چیدمان خانه را بر اساس آن انجام دهید.

سوالات متداول

در این فضا بهتر است که یک دست مبلمان با رنگ های روشن تر داشته باشید که در اطراف تلویزیون چیده شوند. در شرایطی که بخواهید از دو دست مبل استفاده کنید باید مبلمان راحتی را در اطراف تلویزیون و مبل کلاسیک و یا سلطنتی را در بخش دیگری از سالن پذیرایی بچینید.

– استفاده از کشوها و ظروف قابل تنظیم برای ذخیره وسایل کوچک و لوازم آشپزخانه می‌تواند فضای بیشتری را برای شما ایجاد کند.

– استفاده کردن از قفسه‌ها و قاب‌های نصب شده روی دیوار برای ذخیره و نمایش لوازم آشپزخانه و وسایل تزئینی

این جزء از ساختمان باید پی وی سی و دوجداره باشد تا به خوبی بتواند از اتلاف انرژی جلوگیری کند. از طرفی این نوع پنجره ها عایق صوتی هستند و فضایی آرام و بدون مزاحم در خانه ها ایجاد می کنند.

– استفاده کردن از میز جمع‌وجور و نصب بر روی دیوار برای سطح کار موقتی

– استفاده از ترازوی برقی قابل جمع‌شدن و دستگاه‌های آشپزی با اندازه های کوچک

برای این کار ابتدا نورپردازی های لازم را در سقف انجام می دهند و سپس سقف های طرح دار را بر روی نورپردازی ها نصب می کنند. این کار سبب می شود تا فضایی بسیار لوکس و جذاب ایجاد شود.

Rate this post